Pompy ciepła na 5! Premium w cenie standard!

Kompleksowość i najwyższa jakość stosowanych komponentów. Te elementy doceniło ponad 10 000 klientów, którzy wybrali fotowoltaikę od Vosti. To podejście nie zmienia się również w przypadku nowych produktów w naszej ofercie, takich jak pompy ciepła.

Podobnie jak w przypadku fotowoltaiki, wiele firm stara się oszczędzać na elementach stosowanych przy instalacji pompy ciepła, nie patrząc na konsekwencje, które to ze sobą niesie. A konsekwencje mogą być naprawdę duże – od mikrouszkodzeń, przez spadek wydajności, zbyt duże zużycie energii elektrycznej, aż po awarię pompy ciepła! Dodatkowo, elementy, który my oferujemy w STANDARDZIE, konkurencja oferuje w dodatkowej cenie… Przez to nasze zestawy na początku mogą wydawać się droższe niż zestawy konkurencji, ale wraz z ofertą dajemy pewność, że po upływie gwarancji, pompa ciepła będzie tak samo efektywna, jak w dniu jej podłączenia.

Sprawdź, co wyróżnia montowane przez nas pompy ciepła marki LG oraz Galmet, od oferty konkurencji. Będziesz zdziwiony, jak drobne elementy mogą wpłynąć na działanie Twojej pompy ciepła.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY AUDYT

Zawory Valvex i Ferro

Valvex i Ferro to dwie renomowane polskie firmy z wieloletnim doświadczeniem, które oferują niezawodne systemy instalacyjne oraz wysoką jakość na lata. Czyli właśnie to, co w Vosti chcemy dać naszym klientom wraz z pompą ciepła. Obaj producenci kładą szczególny nacisk na spełnienie wymogów obowiązujących norm, utrzymanie wysokich parametrów technicznych, bezpieczeństwo i funkcjonalność swoich produktów.

Inne firmy bardzo często stosują plastikowe części – zawory, które my stosujemy, wykonane są z mosiądzu o obniżonej zawartości ołowiu i niklu. To istotne z racji tego, że przez zawór przepływa woda pitna. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów Twoja instalacja zyskuje dużo większą sprawność i dłuższą żywotność.

Automatyczne odpowietrzniki Afriso

Odpowietrzniki to element wymagany w instalacji pompy ciepła, jednak bardzo często instalatorzy wybierając tańszą drogę, nie montują ich na wszystkich odcinkach hydraulicznych lub stosują odpowietrzniki ręczne, które wymagają ingerencji klienta. W Vosti KAŻDY z 7 odcinków instalacji odpowietrzany jest automatycznym odpowietrznikiem marki Afriso, co daje maksymalne zabezpieczenie instalacji. Oczywiście są one stosowane w wymaganych przypadkach, każdorazowo weryfikowane przez naszych specjalistów.

Dlaczego to ważne? Ponieważ zapowietrzenie instalacji powoduje występowanie błędów na pompie ciepła i jej niepoprawne działanie. Dzięki stosowanym przez nas rozwiązaniom, nie musisz się tym martwić, co więcej nie musisz się nawet nad tym zastanawiać, bo wszystko odbywa się automatycznie. Możesz spać spokojnie – Twoja pompa będzie działała bezawaryjnie przez długie lata.

Separator magnetyczny Flamco

Separatory zanieczyszczeń Flamco zapewniają niższe zużycie energii przez pompę ciepła, mniejszą liczbę usterek, dłuższy okres użytkowania, a tym samym wyższą wydajność instalacji grzewczych i chłodniczych. To również do 6% większa wydajność instalacji grzewczej i do 15% mniejsze zużycie energii w instalacji grzewczej.

U nas tego typu separatory to standard, nie płacisz za niego dodatkowo! W Vosti stawiamy na bezpieczne i bezawaryjne działanie pompy ciepła, chcąc zapewnić niezawodność Twojej instalacji.

Bufor do instalacji CO

Dobór bufora jest kluczowym elementem w kwestii poprawnej działalności pompy i utrzymania komfortu cieplnego. Wyobraź sobie, że przy instalacji pompy ciepła, instalator pyta czy chcesz montować bufor czy nie. W ten sposób postępuje większość firm, przerzucając odpowiedzialność za bufor na klienta. Konsekwencją może być zła decyzja, przez co pompa może zużywać dużo więcej energii.

W Vosti bufor, niezależnie od jego wielkości, klient dostaje w standardzie – nie musi podejmować decyzji samodzielnie. Warto podkreślić, że jeśli bufora nie trzeba stosować (tak jest w przypadku nowych domów), to również informujemy o tym klienta.

Sposób budowy kotłowni u klienta, dzięki któremu mamy pełną rozbieralność układu hydraulicznego

W Vosti stosujemy elementy hydrauliczne, które pozwalają serwisować osobno każdy z nich. Każdy kluczowy element instalacji możemy w łatwy sposób odłączyć od instalacji i go wymienić.

Kotłownia klienta zostaje zbudowana w taki sposób, że gdyby doszło do awarii hydraulicznej lub awarii jakiegoś pojedynczego elementu to możemy tą część wyłączyć, serwisować i podłączyć ponownie, nie musimy odcinać całego układu. Dzięki temu pompa wróci do pełnej sprawności dużo szybciej. Klientowi daje to poczucie większego bezpieczeństwa oraz zmniejsza koszt późniejszej eksploatacji.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY AUDYT

Mosiężne kształtki

Przy montowanych przez nas pompach ciepła nie stosujemy kształtek z ocynku, stosujemy tylko kształtki mosiężne (trójniki, nyple, kolanka). Ocynk jest najtańszym materiałem, mosiądz to materiał z wyższej półki – dzięki jego zastosowaniu podnosimy żywotność instalacji hydraulicznej, zapewniając bezpieczeństwo w miejscach styku. Jest trwalszy, bardziej odporny na uszkodzenia, rdzę, korozję i przecieki.

Trójniki, nyple, kolanka to elementy łączne, które są najbardziej wrażliwe na przecieki instalacji, dlatego muszą być wykonane z wysokiej jakości materiału. Wpływa to pozytywnie na jakość układu hydraulicznego i zwiększa żywotność instalacji.

Rurowe systemy Kan-therm

Do budowy naszych instalacji wykonujemy orurowanie renomowanej firmy Kan-therm. Taka rurka ma wiele zalet – jej przekrój jest wielowarstwowy, chroniąc przed utratą ciepła i uszkodzeniem. To w rezultacie wydłuża żywotność instalacji i zwiększa jej trwałość.

Giętkie węże przyłączeniowe do podłączenia jednostki zewnętrznej

Podłączenie hydrauliczne pompy ciepła, może zostać wykonane za pomocą rur sztywnych lub giętkich węży zbrojonych. Węże przyłączeniowe wykorzystywane w pompie ciepła mogą być giętkie lub sztywne. Giętkie węże są droższe, ale mają dużą zaletę – są to węże antywibracyjne. Dlaczego to ważne? Ponieważ pompa ciepła pracując generuje wibracje – oczywiście stoi ona na podstawie bitumicznej, która te drgania niweluje, ale mimo wszystko drgania są przenoszone na węże przyłączeniowe. Jeśli połączenie jest sztywne, może ulec uszkodzeniu po jakimś czasie. Uszkodzenia mogą ujawnić się po kilku latach, kiedy już skończy się gwarancja, a wtedy koszty naprawy będą bardzo wysokie.

Z kolei giętki wąż, który stosujemy w Vosti, kompensuje drgania, dzięki czemu to połączenie jest bezpieczniejsze.

Drenaż zgodny z zaleceniami producenta, o odpowiednich wymiarach i głębokości

Drenaż to u nas kolejny element standardowej oferty, który w wielu firmach jest dodatkowo płatny. W Vosti wykonujemy go niezależnie od tego czy pompa stoi na ziemi, czy na kostce. Jak to wygląda? Najczęściej pod pompą ciepła wykopujemy dół o odpowiedniej wielkości i głębokości i zasypujemy go żwirem.

Dzięki temu skropliny z pompy odpływają tym drenażem do gruntu. Ważne jest to, że kopiemy poniżej strefy przemarzania, dzięki czemu woda nie zamarznie pod pompą, tylko odpłynie do gruntu. Jeżeli istnieje taka możliwość, drenaż możemy prowadzić do rynny lub kanalizacji, jeśli nie ma wykonujemy go zgodnie z zaleceniami producenta.

Jak to wygląda w przypadku konkurencji? Za drenaż służy jedynie rurka, z której woda kapie pod pompę. Zimą po 5 godzinach z wody mamy zamarzniętą kałużę. Dodatkowo, często klient musi o to zadbać samodzielnie. U nas nie musisz się tym martwić, zrobimy to za Ciebie!

Przekrój orurowania zgodny z zaleceniami producenta

Konsekwencją niewłaściwego przekroju może być nieprawidłowe działanie pompy i zwiększenie zużycia energii. W Vosti weryfikujemy jaki przekrój rurek został zastosowany w zależności od tego jaka pompa ciepła została zamontowana. Wykonanie orurowanie zgodnie z zaleceniami danego producenta pozwala zastosować odpowiednie przepływy na instalacji, czyli zapewnić jej efektywne działanie.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY AUDYT

Odbiór instalacji przez inżyniera/autoryzowany serwis danego producenta 

Dzięki współpracy z inżynierami ds. pomp ciepła danego producenta nasi Klienci zyskują pewność, że ich pompa ciepła została wykonana zgodnie z zaleceniami.

Współpracujemy z markami, które mają polską sieć serwisową

Wyobraź sobie, że masz zamontowaną pompę ciepła, której dział serwisowy znajduje się w Chinach, a w razie awarii na polskim rynku nie znajdziesz do niej części. Nie brzmi to dobrze! Dlatego w Vosti współpracujemy z markami, które swoje działy serwisowe mają w Polsce. Dodatkowo klient może liczyć również na pomoc naszego serwisu.

To gwarancja podwójnej ochrony!

Jeśli wciąż wahasz się jaką firmę wybrać na wykonawcę Twojej pompy ciepła, mamy nadzieję, że ten artykuł pokazał Ci, że oszczędność na instalacji teraz może przynieść negatywne skutki w przyszłości. Nie warto ryzykować!

Umów się na rozmowę z naszymi Doradcami i wybierz ofertę premium w cenie standard.
Nasi Doradcy podpowiedzą Ci również jak zmniejszyć koszty inwestycji w pompę ciepła za pomocą dofinansowań, takich jak Moje Ciepło czy Czyste Powietrze.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY AUDYT