Rozwiązania OZE dla rolnika

Widzisz już panele na dachach swoich sąsiadów?
A może to Ty będziesz pierwszym gospodarzem z fotowoltaiką oraz pompą ciepła w swojej okolicy?

Przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić, jak łatwo możesz uniezależnić od cen energii
i samemu produkować ekologiczny prąd!

Fotowoltaika
to wsparcie gospodarstwa

Rolnictwo coraz bardziej stawia na automatyzację produkcji, wykorzystanie zaawansowanych narzędzi, maszyn i technologii. Najczęstszą obawą przed ich wdrożeniem są przede wszystkim rosnące ceny energii elektrycznej, które mają niebagatelne znaczenie na rentowność prowadzonej produkcji rolnej.

Rozwiązaniem jest własna instalacja fotowoltaiczna i produkcja własnego prądu. Można otrzymać na nią dofinansowanie, co jest kolejną ulgą dla Twoich finansów. Dzięki panelom Twoje rachunki za prąd będą o wiele niższe, uniezależnisz się od wzrostu cen na rynku energetycznym. Warto podkreślić, że instalacja fotowoltaiczna jest także w pełni bezpieczna dla ludzi, zwierząt oraz upraw.

Wsparcie finansowe

Decydując się na taką inwestycję możesz liczyć na wsparcie finansowe.
Najczęściej jest to ulga inwestycyjna, zwrot VAT oraz preferencyjny kredyt. Rata takiego kredytu często okazuje się niższa niż dotychczasowe rachunki za energię elektryczną, przez co inwestycja nie obciąża Twojego portfela. Pomożemy Ci pozyskać wsparcie finansowe zarówno w formie dotacji, jak i finansowania bankowego. Warto również dodać, że przy obecnych cenach instalacja zwraca się w ciągu około 5 lat. Jeśli ceny prądu będą nadal rosły, okres ten może się okazać nawet krótszy.

Jak instalacja zasili Twoje gospodarstwo

Fakty związane z instalacją

Instalacja zajmuje mało miejsca

Doskonale rozumiemy, że w Twoim gospodarstwie każdy metr jest istotny. Nie tracisz cennej powierzchni, ponieważ panele montujemy zazwyczaj na budynkach gospodarczych.

Instalacja jest bezpieczna dla dachu

Przykładamy dużą wagę do tego, aby montaż był jak najmniej inwazyjny. Przy każdym materiale z jakiego może być zbudowany Twój dach zaproponujemy optymalne rozwiązanie.

Nadwyżka energii jest magazynowana

Kiedy Twoja instalacja wygeneruje nadmiar energii – możesz ją rozliczyć. Będziesz miał zamontowany licznik dwukierunkowy, który zlicza zarówno ilość energii pobranej z sieci, jak i oddanej do niej.

W Polsce jest odpowiedni klimat

Zachmurzenie czy śnieg nie powodują, że instalacja przestaje działać. Latem, gdy produkcja jest największa generowane nadwyżki są magazynowane. Kiedy dzień jest krótszy, a produkcja mniejsza, możesz skorzystać z powstałych zapasów.

Instalacja jest trwała

Panele fotowoltaiczne to inwestycja na 25-30 lat. Instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa, nie wymaga od Ciebie żadnych dodatkowych nakładów pracy.

Wzrasta wartość gospodarstwa

Instalacja podnosi wartość Twojego gospodarstwa na rynku wtórnym, a dodatkowo jest ono postrzegane jako teren ekologiczny.

Zamów bezpłatny audyt

Dlaczego warto wybrać Vosti?

VOSTI to stabilna firma o dużym doświadczeniu. Jesteśmy na rynku od 2017 r. i cieszymy się świetną renomą – możesz sprawdzić opinie w Internecie. Zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów, którzy znają swój fach i mają doświadczenie. Stawiamy na bezpośredni kontakt i działania lokalne – posiadamy w całej Polsce aż 11 oddziałów. Współpracujesz z osobą ze swojego regionu, która zna jego lokalną specyfikę. Takie podejście ułatwia naszym Klientom kontakt z Doradcą i pozwala nam szybko reagować na ich zapytania i potrzeby.

Dzięki naszemu nastawieniu na kompleksowe działanie nie musisz się niczym martwić decydując się na swoją instalację. Zajmujemy się Twoją elektrownią począwszy od kalkulacji i projektu, przez pomoc przy pozyskaniu finansowania, zamontujemy, podłączymy, zgłosimy i będziemy ją serwisować. Dla rolników, oprócz instalacji fotowoltaicznych, w dodatkowych produktach energetycznych posiadamy także stacje transformatorowe czy kompensację mocy biernej. Świadczy również usługi projektowe instalacji powyżej 50 kWp.

Dbamy o jakość

Pracujemy na najlepszych podzespołach i elementach montażowych. Wiele firm proponuje najtańsze moduły, kosztem ważnych parametrów. My dbamy o to, żeby cena była przystępna, a jakość najwyższa. Współpracujemy z czołowym producentem paneli – JinkoSolar, falowników – Huawei czy Goodwe oraz pomp ciepła LG i Galmet.

Zapewniamy wsparcie na każdym etapie inwestycji

Opiekujemy się Twoją instalacją począwszy od audytu i kalkulacji zapotrzebowania aż po serwis. Doskonale rozumiemy, że nie każdy lubi zajmować się formalnościami czy ma wiedzę techniczną. Zajmiemy się wszystkim, Tobie pozostawiając radość z posiadania przydomowej elektrowni.
Dzieli Cię od niej 6 prostych kroków:

Ile trwa proces montażu instalacji fotowoltaicznej w Vosti?

Zamów bezpłatny audyt, skontaktujemy się z Tobą