Rozwiązania OZE dla biznesu

Więcej niż oszczędność – przekonaj się, co Twój biznes może zyskać dzięki fotowoltaice.

Wprowadź firmę na nowy poziom niezależności energetycznej i finansowej.

Vosti Oddział B2B

Wybierz solidnego i sprawdzonego wykonawcę, który prawidłowo doradzi i obliczy zapotrzebowanie Twojej firmy oraz przeprowadzi profesjonalny audyt. Oddział B2B Vosti specjalizuje się w budowaniu farm fotowoltaicznych, instalacjach z projektem budowlanym – powyżej 50 kWp oraz mikroinstalacjach do 50 kWp. Oprócz fotowoltaiki, w naszej ofercie dostępne są również inne rozwiązania z zakresu specjalistycznej energetyki, np. stacje transformatorowe czy kompensacja mocy biernej. Tak szeroki zakres usług jest możliwy dzięki współpracy z biurem projektów i automatyki przemysłowej Salwis.

Uniezależnij się z nami od cen prądu

Ceny za zużycie energii elektrycznej przez cały czas wzrastają. Podwyżki najdotkliwiej odczuwają przedsiębiorcy, gdyż są odbiorcami dużej ilości prądu. Im wyższe ceny energii i jej zużycie, tym bardziej opłacalna staje się produkcja własnej energii elektrycznej. To rozwiązanie przynosi oszczędności i zwiększa niezależność energetyczną.

Sprzyjającymi okolicznościami są dostępne korzystne formy finansowania oraz możliwość przekazywania wyprodukowanych nadwyżek energii do sieci elektroenergetycznej. Jak podaje GUS, zakup surowców i energii stanowi prawie połowę wydatków polskich przedsiębiorców – obniżenie wydatków w tym obszarze da realne korzyści.

Jak instalacja wesprze Twój biznes

Pełne wsparcie naszych Specjalistów

W Vosti zapewniamy wsparcie na każdym etapie instalacji fotowoltaicznej. Udzielamy kompleksowej pomocy w uzyskaniu niezależności finansowej zarówno od konwencjonalnych źródeł energii, jak i podwyżek cen prądu dla biznesu. Wiemy, że nie wystarczy sama prezentacja oferty, trzeba być specjalistą w tematach energetycznych, dobrze zoptymalizować rachunek za energię, znać doskonale taryfy energetyczne, dokładnie zbadać zapotrzebowanie, dobierając odpowiednie rozwiązania w zależności od rodzaju działalności firmy.

Leasing na instalację

Fotowoltaika dla klienta biznesowego jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem, szczególnie przy wyborze finansowania poprzez leasing. Vosti oferuje pomoc przy procesie leasingowym. Dzięki współpracy z wieloma bankami, Klienci mają możliwość wyboru najkorzystniejszych opcji finansowania inwestycji. Przy obecnych cenach energii czy stopach procentowych leasingu, zazwyczaj kalkuluje się to 1:1 – kwotę, którą oszczędzamy na prądzie, wyprodukowanym przez instalację, płacimy na poczet leasingu.

Wsparcie w budowie wizerunku

Wizerunek firmy, która dba o środowisko, a co za tym idzie, również o zdrowie swoich klientów, w wielu branżach staje się coraz ważniejszym argumentem w procesie podejmowania decyzji zakupowych. Nie jest i nie powinien to być jedynie pusty slogan reklamowy, tylko element spójnej polityki rozwoju przedsiębiorstwa. 

Łatwość instalacji

Fotowoltaikę można zamontować w dowolnym momencie. Instalacja fotowoltaiczna wpięta jest zazwyczaj w rozdzielnię główną w celu możliwości oddawania energii do sieci. Różnica polega jedynie na posiadaniu własnej mikroinstalacji, która produkuje prąd. Fotowoltaika może zostać zamontowana zarówno na dachu, jak i na gruncie. Ważne, by żaden obiekt nie przysłaniał paneli fotowoltaicznych. Najlepszą lokalizację, tak aby instalacja była jak najbardziej efektywna – wskaże nasz Doradca.

Najlepszy czas na inwestycję jest teraz

Pod koniec ubiegłego roku Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przedstawił zasady naliczania tzw. opłaty mocowej. Początek jej obowiązywania przypadł na początek 2021 r. Na rachunkach za prąd pojawiła się dodatkowa pozycja – opłata za energię zużytą w dni robocze w godzinach 7-22, czyli właśnie opłata mocowa. Zmiana ta dotyczy zarówno odbiorców indywidualnych, jak i firm. Chęć uniknięcia wyższych kosztów powoduje, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na instalację fotowoltaiczną. Jak podaje GUS, zakup surowców i energii stanowi prawie połowę wydatków polskich przedsiębiorców – obniżenie wydatków w tym obszarze da realne korzyści.

Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie, które przynosi oszczędności i zwiększa niezależność energetyczną.

EKO Certyfikat dla Klientów Biznesowych Vosti

Nasi Klienci biznesowi po zakończonej realizacji instalacji fotowoltaicznej otrzymują od nas specjalny certyfikat zaświadczający, że należą do firm zasilanych zieloną energią. Dzięki elektrowni fotowoltaicznej zyskują oni nowe możliwości rozwoju biznesu oraz mogą kształtować swój wizerunek jako firmy innowacyjnej i społecznie odpowiedzialnej. Taki certyfikat może zawisnąć w siedzibie firmy dając przykład klientom i kontrahentom.

 

 

Współpracujemy z najlepszymi

Pracujemy na najlepszych podzespołach i elementach montażowych. Wiele firm proponuje najtańsze moduły, kosztem ważnych parametrów. My dbamy o to, żeby nasi Klienci otrzymywali komponenty najwyższej jakości, które jednocześnie posiadają certyfikaty DVN GL. Współpracujemy z czołowym producentem paneli – Jinko Solar, falowników – Huawei czy Goodwe oraz pomp ciepła Stiebel Eltron.

Zamów bezpłatny audyt dla Twojej instalacji, skontaktujemy się z Tobą