Smart Meter

Zrób krok w stronę świadomej autokonsumpcji

Sektor OZE rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie. Tylko w 2021 roku powstało 396 514 nowych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 3774,71 MW! Biorąc pod uwagę ten dynamiczny wzrost oraz zmiany w ustawie o OZE, klienci powinni zwiększyć swoją świadomość o autokonsumpcji energii z fotowoltaiki. Prostym sposobem na realizację tego celu jest wykorzystanie smart meterów, czyli inteligentnych liczników energii.

Zainstaluj to urządzenie w swoim domu i przekonaj się jakie niesie ze sobą korzyści.

Monitoruj energię wyprodukowaną przez swoją instalację

W przeciwieństwie do falownika, który informuje nas o tym, ile energii wyprodukowała instalacja, inteligentny licznik energii (inaczej smart meter) pomaga monitorować, ile wyprodukowanej energii zostaje w domu, a ile musimy dokupić lub oddać do sieci. Smart meter daje nam ogromną wiedzę o tym, ile prądu zużywamy na co dzień i jak możemy to zużycie zoptymalizować. W ofercie Vosti posiadamy inteligentne mierniki mocy marki Huawei, które zapewniają dokładny pomiar i odczyt, są energooszczędne i proste w obsłudze.

Produkty

Smart meter

 • inteligentny licznik
 • niski pobór mocy
 • dokładny pomiar
 • łatwy w obsłudze
 • energooszczędny

Współpracujemy z najlepszymi

Huawei

Inteligentny licznik mocy

W jaki sposób możesz zwiększyć autokonsumpcję prądu z fotowoltaiki?

Instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej opłacalna, gdy wyprodukowaną przez nią energię w jak największym stopniu wykorzystujemy na potrzeby własne. Sprawdź, jak to zrobić!

 • Zastosuj smart meter

  Zastosowanie inteligentnych liczników  pozwala zorientować się, kiedy realnie konsumowane jest najwięcej energii i czy niektóre czynności nie mogłyby zostać wykonane w czasie, gdy energia w instalacji fotowoltaicznej jest produkowana.

 • Przechowuj prąd w magazynie energii

  Decydując się na magazyn energii jesteśmy w stanie przechować niemal 100% pozostałych nadwyżek energii, które nie zostały skonsumowane na bieżąco.

 • Zamontuj klimatyzator

  Duże znaczenie w autokonsumpcji ma zagospodarowanie prądu latem, gdy jego produkcja jest najwyższa. Coraz wyższe temperatury latem skłaniają do instalacji klimatyzacji, a ogniwa fotowoltaiczne mogą być doskonałym źródłem zasilania. 

 • Ogrzewaj dom pompą ciepła

  W momencie, kiedy instalacja fotowoltaiczna produkuje energię, a zapotrzebowanie budynku na cele gospodarcze jest bardzo małe, energię może wykorzystać pompa ciepła. 

 • Postaw na własną stację ładowania pojazdów

  Dobrym sposobem na generowanie oszczędności jest zakup auta elektrycznego. Posiadając stację ładowania pojazdów podłączoną do własnej instalacji PV automatycznie zwiększamy konsumpcję energii, jednocześnie pozbywając się kosztu zakupu paliwa.

 • Zaufaj wiedzy ekspertów

  Chcesz wiedzieć, jak ograniczyć straty nadwyżek prądu? Przede wszystkim zacznij od doboru instalacji fotowoltaicznej, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb. Nasi Doradcy zostali przeszkoleni w zakresie net-bilingu, dzięki czemu pomogą Ci zaplanować instalację, która będzie przynosić same korzyści.

Co sądzą nasi Klienci?

Polecam Vosti! Obsługa klienta na wysokim poziomie. Montaż ekspresowy, wszystko działa bez najmniejszych zastrzeżeń, rachunki tak jak obiecano, obniżone.

Konrad

Jak najbardziej polecam. Wszystko wykonane fachowo. W razie jakichkolwiek pytań, zespół służy pomocą.  Wielkie podziękowania dla Doradcy i ekipy montującej. Instalacja działa bezproblemowo już prawie rok!

Michał

Jak dla mnie najlepsza firma fotowoltaiczna, właściwi ludzie na właściwym miejscu. Świetnie dobrali mi instalacje. Uważam że cena jest adekwatna do jakości. Jestem bardzo zadowolona 🙂

Aleksandra

Umów się na bezpłatne spotkanie z naszym Doradcą!