Carporty fotowoltaiczne

Carporty fotowoltaiczne

Fotowoltaika w Polsce to jeden z najszybciej rosnących sektorów OZE – tylko w 2022 roku powstało 343 571 sztuk instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 3842,35 MW. W jej zakresie pojawia się wiele nowych rozwiązań – jednym z trendów jest m.in. montowanie nowoczesnych carportów fotowoltaicznych. Warto rozważyć zamontowanie paneli fotowoltaicznych w celu generowania zielonej energii. Jako Vosti zrealizujemy dla Ciebie taką inwestycję.

Czym są carporty fotowoltaiczne?

Rosnąca popularność carportów fotowoltaicznych związana jest z dużą funkcjonalnością tych konstrukcji. Dzięki temu pojazdy chronione są przed szkodliwym działaniem promieni UV, silnym wiatrem czy też opadami atmosferycznymi. Z drugiej strony na dachu wiaty fotowoltaicznej umieszcza się panele, których zadaniem jest generowanie energii z promieni słonecznych. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle skuteczne nie tylko w przypadku parkingów firmowych i sklepowych, ale również na ogródkach działkowych i innych miejscach, gdzie można połączyć parkowanie auta z produkcją prądu. Z kolei mniejsze wiaty fotowoltaiczne doskonale sprawdzą się przy Twoim domu. Tak naprawdę instalacje fotowoltaiczne są już niemal obowiązkowym „wyposażeniem” polskich domów i firm.

Wiata fotowoltaiczna - ochrona dla auta i darmowy prąd

Carporty fotowoltaiczne przypadną do gustu zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Korzyści związanych z inwestycją w tego typu projekt jest bardzo dużo. Przede wszystkim łączysz w ten sposób zadaszenie dla pojazdu oraz instalację fotowoltaiczną. Zielona energia produkowana z promieni słonecznych jest tania i nie stanowi dodatkowego obciążenia dla środowiska naturalnego. Carporty stanowią również doskonałe miejsce do zbudowania stacji ładowania pod samochody elektryczne. Tego typu rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale również oszczędne.

Skorzystaj z oferty Vosti

Jako Vosti realizujemy nowoczesne i wydajne carporty. Wiaty fotowoltaiczne tworzymy tylko z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów oraz urządzeń od renomowanych producentów. Wszystko po to, aby zadbać o Twoje bezpieczeństwo i wydajność systemu. Dokładnie zapoznamy się z Twoimi potrzebami oraz przygotujemy indywidualny projekt carportu fotowoltaicznego. Zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem oraz do skorzystania z oferty przygotowanej przez specjalistów Vosti.

Produkty

Korzyści wynikające z carportów

Wdrażając do oferty Vosti ładowarki  samochodowe, dajemy naszym klientom bezpieczny i szybki dostęp do elektromobilności. Sprawdź, dlaczego warto podróżować z nami tą drogą i wybrać samochód elektryczny!

 

 • Dodatkowe miejsce na instalację PV

  Czasami dach nie nadaje się do instalacji paneli fotowoltaicznych – jest zbyt zacieniony, skierowany w złym kierunku lub po prostu nie ma na nim miejsca. W takim przypadku carport fotowoltaiczny jest doskonałą alternatywą dla montażu modułów. 

 • Darmowa energia prosto ze słońca

  Wiata fotowoltaiczna oprócz ochrony daje realną oszczędność zarówno dla gospodarstw domowych jak i dla biznesu, w postaci energii wyprodukowanej przez umieszczone na niej panele. Co więcej, moduły zamontowane na wiacie mają optymalny kąt nachylenia, dzięki czemu ich możliwości są w pełni wykorzystane. 

 • Zadaszenie dla pojazdu

  Carport fotowoltaiczny nie tylko generuje energię ze słońca, ale także chroni Twój samochód przed śniegiem, słońcem i wiatrem. Przyjemnie jest nie musieć odśnieżać samochodu zimą!

 • Ochrona samochodu na małej działce

  Nie każda działka pozwala na zbudowanie garażu. Czasami w jednym domu jest kilka aut, których nie mamy gdzie garażować. Carport fotowoltaiczny sprawdzi się tu doskonale zapewniając niezbędną ochronę.

   

 • Miejsce pod stację ładowania

  Według danych, w Polsce w 2022 r. było zarejestrowane łącznie 62 135 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Dla osób posiadających samochody elektryczne Carport można również przeobrazić w domową stacją ładowania.

 • Carporty dla firm

  Solidna konstrukcja wiaty fotowoltaicznej oraz możliwość jej rozbudowy to również dobra opcja dla firm, które szukają oszczędności oraz ochrony dla pojazdów pracowników. Wiaty fotowoltaiczne sprawdzą się np. na dużych parking przy supermarketach. 

Co sądzą nasi Klienci?

Polecam Vosti! Obsługa klienta na wysokim poziomie. Montaż ekspresowy, wszystko działa bez najmniejszych zastrzeżeń, rachunki tak jak obiecano, obniżone.

Konrad

Jak najbardziej polecam. Wszystko wykonane fachowo. W razie jakichkolwiek pytań, zespół służy pomocą.  Wielkie podziękowania dla Doradcy i ekipy montującej. Instalacja działa bezproblemowo już prawie rok!

Michał

Jak dla mnie najlepsza firma fotowoltaiczna, właściwi ludzie na właściwym miejscu. Świetnie dobrali mi instalacje. Uważam że cena jest adekwatna do jakości. Jestem bardzo zadowolona 🙂

Aleksandra

Zostaw numer, skontaktujemy się z Tobą!