Carporty fotowoltaiczne

Carporty - alternatywa dla paneli na dachu

Fotowoltaika w Polsce to jeden z najszybciej rosnących sektorów OZE – tylko w 2022 roku powstało 343 571 sztuk instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 3842,35 MW. 

Instalacje fotowoltaiczne stają się niemal obowiązkowym “wyposażeniem” polskich domów i firm, szczególnie w dobie tak wysokich cen za energię elektryczną. Nic dziwnego, że pojawiają się nowe możliwości ich montażu, a klienci wybierają już nie tylko instalację na dachu czy gruncie, ale również na wiatach fotowoltaicznych, czyli tzw. carportach. To rodzaj solidnego zadaszenia parkingowego, na którym umieszczone są moduły fotowoltaiczne. Jest to rozwiązanie, które przypadnie do gustu zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Dlaczego? Ponieważ to dwa w jednym – darmowy prąd połączony z miejscem do garażowania samochodów. Brzmi idealnie!

Wiata fotowoltaiczna - ochrona dla auta i darmowy prąd

Osoby, które posiadają samochód wiedzą, jak ważna jest ochrona pojazdu przed promieniami UV, deszczem, gradem, silnym wiatrem czy innymi czynnikami atmosferycznymi. Na małych działkach jest to często dosyć trudne z braku odpowiedniej przestrzeni. Tymczasem carporty nie tylko zapewniają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, ale wytwarzają również zieloną energię przyjazną dla środowiska oraz zmniejszają naszą zależność od paliw kopalnych powodujących zmiany klimatyczne. Carport fotowoltaiczny to również świetna opcja na ochronę aut firmowych i prowadzenie biznesu zgodnego z ekologią. Skorzystaj z pomocy naszej ekipy, która dobierze dla Ciebie odpowiednią konstrukcję oraz moc wiaty! 

 

 

 

Produkty

Korzyści wynikające z carportów

Wdrażając do oferty Vosti ładowarki  samochodowe, dajemy naszym klientom bezpieczny i szybki dostęp do elektromobilności. Sprawdź, dlaczego warto podróżować z nami tą drogą i wybrać samochód elektryczny!

 

 • Dodatkowe miejsce na instalację PV

  Czasami dach nie nadaje się do instalacji paneli fotowoltaicznych – jest zbyt zacieniony, skierowany w złym kierunku lub po prostu nie ma na nim miejsca. W takim przypadku carport fotowoltaiczny jest doskonałą alternatywą dla montażu modułów. 

 • Darmowa energia prosto ze słońca

  Wiata fotowoltaiczna oprócz ochrony daje realną oszczędność zarówno dla gospodarstw domowych jak i dla biznesu, w postaci energii wyprodukowanej przez umieszczone na niej panele. Co więcej, moduły zamontowane na wiacie mają optymalny kąt nachylenia, dzięki czemu ich możliwości są w pełni wykorzystane. 

 • Zadaszenie dla pojazdu

  Carport fotowoltaiczny nie tylko generuje energię ze słońca, ale także chroni Twój samochód przed śniegiem, słońcem i wiatrem. Przyjemnie jest nie musieć odśnieżać samochodu zimą!

 • Ochrona samochodu na małej działce

  Nie każda działka pozwala na zbudowanie garażu. Czasami w jednym domu jest kilka aut, których nie mamy gdzie garażować. Carport fotowoltaiczny sprawdzi się tu doskonale zapewniając niezbędną ochronę.

   

 • Miejsce pod stację ładowania

  Według danych, w Polsce w 2022 r. było zarejestrowane łącznie 62 135 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Dla osób posiadających samochody elektryczne Carport można również przeobrazić w domową stacją ładowania.

 • Carporty dla firm

  Solidna konstrukcja wiaty fotowoltaicznej oraz możliwość jej rozbudowy to również dobra opcja dla firm, które szukają oszczędności oraz ochrony dla pojazdów pracowników. Wiaty fotowoltaiczne sprawdzą się np. na dużych parking przy supermarketach. 

Co sądzą nasi Klienci?

Polecam Vosti! Obsługa klienta na wysokim poziomie. Montaż ekspresowy, wszystko działa bez najmniejszych zastrzeżeń, rachunki tak jak obiecano, obniżone.

Konrad

Jak najbardziej polecam. Wszystko wykonane fachowo. W razie jakichkolwiek pytań, zespół służy pomocą.  Wielkie podziękowania dla Doradcy i ekipy montującej. Instalacja działa bezproblemowo już prawie rok!

Michał

Jak dla mnie najlepsza firma fotowoltaiczna, właściwi ludzie na właściwym miejscu. Świetnie dobrali mi instalacje. Uważam że cena jest adekwatna do jakości. Jestem bardzo zadowolona 🙂

Aleksandra

Zostaw numer, skontaktujemy się z Tobą!