Pompy LG od Vosti – premium w cenie standard

Jedna z najdłużej działających firm na rynku lider technologii z ponad 50-letnim doświadczeniem w branży ogrzewania i chłodzenia. Na swoim koncie ma wiele autorskich patentów, technologii i rozwiązań dotyczących pomp ciepła. Marka, która tak jak Vosti rozumie potrzeby klientów i oferuje im optymalne rozwiązania. O jakiej firmie mowa? O LG naszym partnerze biznesowym w zakresie pomp ciepła. 

W Vosti starannie dobieramy firmy, których produkty wprowadzamy do naszej oferty. Chcemy, aby to z jednej strony były marki z doświadczeniem, wiedzą i podobnymi wartościami, a z drugiej, aby ich produkty cechowała wysoka sprawność i niezawodność. Biorąc pod uwagę konkurencję na rynku, ogromne znaczenie ma jak najprostsza instalacja, dotrzymywanie terminów, najwyższej jakości konserwacja i serwis. Dlatego jedną z firm, którą wybraliśmy jako naszego partnera w zakresie pomp ciepła jest LG. 

Skąd taki wybór? Po lekturze poniższego artykułu, w którym zawarliśmy wyróżniki marki LG oraz funkcjonalności pomp ciepła z linii Therma V R32 S Monoblock nie powinno być żadnych wątpliwości.

Gwarancja podwójnego serwisowania pompy LG

W artykule na temat dodatkowych korzyści pomp ciepła, które klientom oferujemy w standardzie, pisaliśmy o tym, jak ważna jest polska sieć serwisowa naszych partnerów. Nie inaczej jest w przypadku LG, które swój autoryzowany serwis ma w każdym województwie. Dodatkowo, w razie pytań lub awarii nasi klienci mogą liczyć również na wsparcie serwisu Vosti. Co to oznacza? U nas zyskujesz gwarancję podwójnego serwisowania! 

Na terenie Polski znajduje się także krajowe biuro sprzedaży LG (praktycznie w każdym województwie), jak również centra szkoleniowe. Pompy ciepła są doskonalone i rozwijane tuż obok nas! Firma LG jest także producentem – sama produkuje pompy ciepła, nie składa ich z komponentów kupowanych od innych dostawców. Swoje komponenty, między innymi sprężarki, które są sercem pompy, dostarcza dla innych firm takich jak Bosch i Dimplex.

LG ma również obligatoryjne stany magazynowe – w razie jakiejkolwiek awarii, elementy dostępne są od ręki, nie trzeba na nie czekać. To ważne szczególnie zimą, kiedy dom jest ogrzewany i nie chcemy zwlekać z montażem.

5-letnia gwarancja w standardzie z wysokotemperaturową pompą ciepła LG

Do 3-letniej gwarancji producenta my dorzucamy jeszcze od siebie kolejne 2 lata. Dzięki temu łącznie otrzymujesz 5 lat gwarancji produktowej w standardzie! Jedynym wymogiem utrzymania gwarancji jest wykonywanie przeglądów 1/rok. 

Zaawansowana technologia grzewcza – jedna pompa ciepła LG, wiele możliwości

THERMA V produkcji LG jest pompą ciepła powietrze-woda zaprojektowaną specjalnie dla nowych i modernizowanych domów z uwzględnieniem zaawansowanej technologii grzewczej LG i oszczędności energii. Pompa THERMA V może być stosowana jako rozwiązanie grzewcze współpracujące z instalacją podłogową lub grzejnikową, instalacją podgrzewu ciepłej wody użytkowej lub instalacją zawierającą kilka źródeł ciepła. Możliwości jest naprawdę wiele!

 

Czynnik R32 – Twoja pompa ciepła od LG w zgodzie z ekologią 

Brzmi nieco tajemniczo, prawda? Spokojnie, już spieszymy z wytłumaczeniem! Czynnik chłodniczy R32 stosowany jest w układach klimatyzacji i coraz częściej zastępuje R410A. Jego zaletą jest bardzo niewielkie oddziaływanie substancji na środowisko naturalne. Wskaźnik tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) dla czynnika R32 jest prawie trzy razy niższy niż dla wypieranego przez niego  R410A. 

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY AUDYT

Rozwiązania wykorzystujące czynnik R32 wymagają zastosowania mniejszej ilości czynnika w stosunku do takich samych wydajności. Tym samym zyskujesz większą efektywność sprzętu i niższe koszty serwisowe, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska. 

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY AUDYT

Rewolucyjna sprężarka R1 Compressor 

W pompach Therma V zastosowano innowacyjną sprężarkę R1 Compressor opracowaną przez LG. Ma ona zmienioną konstrukcję w stosunku do konwencjonalnych sprężarek, zapewniając:

  • większy zakres pracy – od 10 do 150 HZ
  • mniejsze ubytki oleju
  • mniejszy hałas i drgania
  • większą żywotność i trwałość i energooszczędność.

Dodatkowo dzięki ulepszonemu ruchowi i przechyleniu całej spirali w sprężarce, został stworzony mechanizm odśrodkowego powrotu oleju, zapewniając tym samym lepsze smarowanie całego układu sprężarki i mniejszą awaryjność pompy ciepła.

Wymiennik ciepła z powłoką Black Fin

Wymiennik ciepła w pompie LG jest aluminiowy i pokryty żywicą epoksydową (zwiększając odporność na korozję) oraz warstwą hydrofilową, która odpycha wodę.

Dodatkowo zastosowanie tej nowoczesnej technologii wydłuża żywotność całej pompy ciepła, dzięki czemu mamy pewność, że to produkt na lata. Zastosowanie powłoki obniża również koszty serwisowe – w przeciwieństwie do innych pomp, w których element ten trzeba myć, odrdzewiać a nawet wymieniać. 

Kolorowy wyświetlacz LCD – kontroluj pracę swojej pompy ciepła od LG

THERMA V jest wyposażona w kolorowy, 4,3 calowy wyświetlacz mający różne funkcje:

  • Przyciski dotykowe (przycisk włączenia/wyłączenia włącza wskaźnik LED)
  • Informacje są wyświetlane z wykorzystaniem prostej grafiki, ikon i tekstu
  • Łatwe w obsłudze przyciski nawigacyjne
  • Łatwe do odczytania informacje energetyczne
  • Natychmiastowy podgląd zużycia energii i jej docelowej wartości.
  • Tygodniowe, miesięczne lub roczne dane dotyczące mocy i zużycia energii

Dzięki temu w łatwy sposób możesz monitorować pracę swojej pompy!

 

Aplikacja LG SmartThinQ™️ + Moduł Wi-FI GRATIS OD VOSTI! 

Kolorowy wyświetlacz na pompie ciepła to jedno. Pracę swojej pompy możesz kontrolować z każdego miejsca – z domu, z pracy, stojąc w kolejce po zakupy… Wszystko dlatego, że pompa może zostać wyposażona w moduł Wi-Fi umożliwiający sterowanie podstawowymi funkcjami z poziomu uniwersalnej aplikacji w telefonie. Aplikacja LG SmartThinQ™️ umożliwia zarządzanie pracą pompy, między innymi nastawami temperatury, trybami pracy oraz harmonogramami pracy nocnej.

TYLKO DLA KLIENTÓW VOSTI! Jako partner LG na rynku polskim i autoryzowany dystrybutor w standardzie dajemy możliwość podpięcia do Wi-Fi. Inni dostawcy oferują to jako płatną opcję. 

Bramka komunikacyjna Modbus LG  –  łatwe połączenie LG z istniejącymi systemami budynku

Dwa obiegi grzewcze

Wszystkie oferowane modele pomp ciepła LG umożliwiają obsługę dwóch obiegów grzewczych. Co to dla Ciebie oznacza? Możesz sterować dwoma obiegami grzewczymi (grzejniki/podłogówka) oraz regulować temperatury w dwóch strefach swojego domu.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY AUDYT

Niski poziom hałasu i tryb cichej pracy

Therma V charakteryzuje się niskim poziomem generowanego hałasu, co daje większe możliwości dotyczące miejsca montażu jednostki zewnętrznej. Standardowo pompa ciepła powinna być zamontowana w odległości ok. 8 metrów od sąsiednich budynków. LG ma możliwość montażu nawet 4 metry od sąsiada. Dzięki temu, że urządzenie pracuje bardzo cicho, może być zamontowane na granicy działki.

Oprócz tego, każda pompa z LG ma dodatkowy tryb pracy cichej, który można ustawić zgodnie z harmonogramem. To pomocne, jeśli pompa  ustawiona jest przy sypialni czy pokoju dzieci – bez problemu można ustawić tryb cichszy w nocy, niż za dnia, żeby spać spokojniej.

Pompa wysokotemperaturowa LG 

Pompa ciepła LG w przeciwieństwie do innych pomp dostępnych na rynku jest pompą wysokotemperaturową, dzięki czemu nawet przy bardzo niskich temperaturach dba o komfort grzewczy. Jesteśmy w stanie osiągać takie temperatury, jakich nie dają inni producenci, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu cieplnego. 

Dodatkowa grzałka elektryczna w celu zabezpieczenia prawidłowej pracy pompy

LG wprowadził wymóg montowania obowiązkowej grzałki, w celu zapewnienia prawidłowej pracy w polskich warunkach klimatycznych. W przypadku Monobloc S jest to dodatkowy moduł montowany w kotłowni. W Vosti jest ona wliczona do każdego zestawu z pompą ciepła LG

 

Czy to wszystkie możliwości pompy LG? Oczywiście, że nie! Pozwól, że o reszcie opowie Ci nasz Doradca na audycie technicznym, wypełnij formularz i umów się na spotkanie!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY AUDYT