Nowa pompa ciepła w ofercie Vosti — poznaj LG Therma V

Liczba pomp ciepła w Polsce dynamicznie rośnie w  2021 r. w naszym kraju sprzedano blisko 93 tys. tych urządzeń, łącznie z powietrznymi pompami ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu znaleźliśmy się na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby sprzedanych pomp ciepła w przeliczeniu na mieszkańca. Te liczby świetnie pokazują, że pompy ciepła to nie tylko trend, ale przede wszystkim realna oszczędność i ważny krok do wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego.

W Vosti chcemy pomagać naszym Klientom w rozwijaniu efektywności energetycznej, dlatego w naszej ofercie pojawiła się nowość wysokotemperaturowe pompy ciepła marki LG Therma V. Przyjrzyjmy się ich funkcjom. 

O marce LG 

LG jest prawdziwym liderem technologii pomp ciepła. Jako wiodący dostawca systemów HVAC, portfolio produktów grzewczych LG obejmuje szeroką gamę wysoce energooszczędnych systemów energii odnawialnej. Misją marki jest zapewnienie odpowiedniego rozwiązania grzewczego dla każdego budynku. 

Poznaj zaawansowaną technologię grzewczą firmy LG

THERMA V produkcji LG jest pompą ciepła powietrze-woda zaprojektowaną specjalnie dla nowych i modernizowanych domów z uwzględnieniem zaawansowanej technologii grzewczej LG i oszczędności energii. Pompa THERMA V może być stosowana jako rozwiązanie grzewcze współpracujące z instalacją podłogową lub grzejnikową, instalacją podgrzewu ciepłej wody użytkowej lub instalacją zawierającą kilka źródeł ciepła. Możliwości jest naprawdę wiele!

Oprócz tego wśród funkcjonalności pomp ciepła z tej serii  możemy wymienić m.in.:

  • Niezawodne ogrzewanie działające w ekstremalnych warunkach pogodowych do -25 ℃.
  • Optymalną pracę dzięki automatycznemu sterowaniu pompą wodną, które pomaga obniżyć koszty eksploatacji, unikając niepotrzebnego przeciążania ciepłem.
  • Indywidualne sterowanie ogrzewaniem, dzięki czemu można kontrolować temperaturę dwóch oddzielnych stref poprzez niezależne obiegi grzewcze.
  • Przyjazny dla użytkownika i intuicyjny interfejs umożliwiający szybką i wygodną nawigację za pomocą dotykowego ekranu.

W naszej ofercie znajdziesz poniższe pompy marki LG:

Jak działa pompa ciepła? 

Pompa ciepła to urządzenie, które przekształca energię z powietrza, ziemi i wody w ciepło do celów użytkowych. Ta transformacja odbywa się poprzez zaawansowany cykl chłodniczy. Odnosi się to do techniki przenoszenia ciepła z odnawialnych źródeł energii, takich jak np. powietrze. Energia potrzebna do wytworzenia niezbędnego ciepła w porównaniu do kotłów wykorzystujących konwencjonalne paliwa kopalne, gaz czy olej wynosi jedną czwartą, a pozostałe trzy czwarte wykorzystywane jest z energii odnawialnej.

Zmniejsz koszty inwestycji dzięki dotacji z programu Moje Ciepło 

Myślisz o pompie ciepłą, ale przerażają Cię koszty inwestycji? Niepotrzebnie! Z końcem kwietnia ruszył nowy program wsparcia montażu pomp ciepła w nowych domach o podwyższonej klasie efektywności energetycznej – Moje Ciepło. Jego budżet wynosi 600 mln zł i pochodzi z Funduszu Modernizacyjnego, który zasilają na poziomie unijnym wpływy ze sprzedaży praw do emisji CO2.

Dofinansowanie do inwestycji wynosi maksymalnie 21 tys. zł i pokrywa 45%kosztów w przypadku montażu gruntowej pompy ciepła i posiadania Karty Dużej Rodziny. Podstawowy poziom dofinansowanie wynosi natomiast 30%. Dotacja do pompy ciepła typu powietrze-woda jest ustalona maksymalnie na 7 tys. zł. 

Ważnym wymogiem jest spełnienie kryteriów posiadania nowego domu o odpowiednich standardach energetycznych. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Masz pytania odnośnie pompy ciepła? Umów się na darmową rozmowę z naszym Doradcą.