Budowa własnej instalacji fotowoltaicznej – jak to wygląda w Vosti?

Podpisałeś umowę z Vosti? Witaj w gronie naszych klientów! Już wkrótce będziesz mógł cieszyć się darmową energią prosto ze słońca. Sprawdź, jakie kroki przed Tobą i o czym powinieneś pamiętać.

Nie da się ukryć, że każdy z nas ma swoje prywatne sprawy. Część klientów boi się, że montując własną instalację fotowoltaiczną, w ich życiu pojawia się dodatkowy obowiązek – w końcu instalacja wymaga projektu, montażu, załatwienia dokumentów w Zakładzie Energetycznym, pozyskania dofinansowania i bardzo często obsługi kredytowej.

Jednak jeśli wybierzesz Vosti, to my zajmiemy się wszystkim – od początku do końca, krok po kroku. Dobrze wykonana instalacja jest praktycznie bezobsługowa. Dodatkowo monitorujemy instalacje w trakcie ich użytkowania przez konsumentów, dzięki czemu masz gwarancję bezpieczeństwa i satysfakcji z efektywności.

Wybrałeś Vosti jako swojego dostawcę lub zastanawiasz się nad tym, czy warto korzystać z naszych usług? Sprawdź, jak wygląda proces od podpisania umowy aż po serwisowanie.

 

 

1. Audyt i podpisanie umowy

Najważniejszym zadaniem klienta jest podjęcie decyzji, z kim chce on rozpocząć swoją przygodę z fotowoltaiką. Nawet jeśli na początku wybór ofert, producentów i systemów instalacyjnych przyprawia o ból głowy, po rozmowie z naszym doradcą i audycie technicznym w Twoim domu, wszystko staje się proste.

Nasi specjaliści techniczni dokonują pomiarów, na podstawie których tworzą szczegółową analizę indywidualnej sytuacji. Dysponując taką ilością danych i informacji o samej nieruchomości i planach, przedstawiają możliwości montażu i prawdopodobne rezultaty. Finalizacja całej transakcji to przygotowanie i podpisanie umowy, dzięki której będziemy mogli ruszyć z realizacją całego projektu.

Zadzwoń, określ z naszym specjalistom swoje potrzeby i oczekiwania, ustal datę przyjazdu zespołu technicznego i zacznijmy działać.

2. Finansowanie

Klienci mają dwie opcje finansowania inwestycji w instalację. Pierwsza to forma gotówkowa, która gwarantuje najszybsze przystąpienie do pracy i realizację zlecenia. Decydując się na taki wariant finansowania instalacji, masz 5 dni od daty podpisania umowy na wpłatę zaliczki. Kolejne 70% kwoty należy uregulować do 10 dni od podpisania protokołu odbioru instalacji PV.

Druga opcja to pozyskanie finansowania z banku. W Vosti dzięki współpracy z największymi polskimi bankami działający w branży OZE oferujemy bardzo atrakcyjne warunki finansowania. Wszystko odbywa się na jasnych i klarownych zasadach, nie ma żadnych ukrytych kosztów. Zdecydowałeś się na kredyt? Skompletuj w ciągu 7 dni wszystkie niezbędne dokumenty.

Termin: Zależny od sposobu finansowania

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY AUDYT

3. Przygotowanie procesu instalacji

Teraz nasz Dział Techniczny zaczyna komplementować Twój zestaw fotowoltaiczny. Kurier przywiezie go prosto pod Twoje drzwi! Ogromną zaletą współpracy z Vosti jest fakt, że posiadamy własne Centrum Logistyczne. Gwarantujemy więc terminowość i realizacje na czas.

Gdy wyposażenie zestawu będzie gotowe do montażu, wspólnie ustalimy dogodną datę przyjazdu naszej ekipy specjalistów. Dokonają oni montażu, sfinalizują proces inwestycji i nauczą Cię obsługi całego systemu – o czym dowiesz się z pozostałych akapitów.

Termin: Do 14 dni od pozyskania finansowania

4.  Montaż zestawu fotowoltaicznego

Czwarty krok to praca naszej ekipy i wykonanie prac instalacyjnych pod wskazanym adresem. Po montażu instalacji, instalatorzy Vosti szczegółowo weryfikują sprawność i efektywność systemu poprzez realizację niezbędnych pomiarów. Na tym etapie skonfigurujemy falownik i łączymy go z internetem, co w trakcie użytkowania oferuje nam szereg wygodnych funkcjonalności oraz możliwość monitoringu wydajności paneli fotowoltaicznych.

Termin: 1-2 roboczych dla instalacji o mocy do 10 kW

5. Zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego

Ostatni krok to podłączenie systemu do sieci energetycznej. Zespół Vosti w ciągu 2 dni od zakończenia instalacji wysyła w Twoim imieniu zgłoszenie mikroinstalacji do Zakładu Energetycznego. Po zakończeniu formalności, można cieszyć się niemal darmową energią elektryczną i prywatną przydomową ekologiczną elektrownią słoneczną.

Termin: W ciągu 30 dni Zakład Energetyczny bezpłatnie wymieni Twój licznik na dwukierunkowy (z przyczyn losowych czas może ulec wydłużeniu)

6. Serwis

Twoja instalacja jest już gotowa, a Ty możesz cieszyć się bezpłatnym prądem elektrycznym. Swoje zyski sprawdzisz w aplikacji mobilnej, co gwarantuje poprawę komfortu eksploatacji układu PV.

W razie pytań lub komplikacji możesz liczyć na pomoc naszego serwisu. Niemniej jednak nie zakładamy częstych problemów. Dużą zaletą nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych jest niska awaryjność oraz niemalże bezobsługowe działanie. Jeśli jednak pojawia się taka potrzeba, posiadamy własną siatkę serwisantów. Są oni w stanie obsługiwać klientów na terenie wszystkich naszych 11 oddziałów.

Warto oczywiście zauważyć, że w powyższym materiale skupiliśmy się na samym procesie budowy instalacji fotowoltaicznej i finansowaniu przy pomocy transakcji gotówkowej lub instrumentów bankowych. Chcielibyśmy zaznaczyć, że do procesu warto dodać również aspekt związany z pozyskiwaniem środków z różnego rodzaju dofinansowań, np. popularnego programu “Mój Prąd”, który już niedługo rusza ze swoją 3 edycją! Zachęcamy więc do tego, by być na bieżąco ze zmianami, o których będziemy informować cały czas na naszym blogu i social mediach. Możesz również już teraz zapisać się jako osoba chętna na skorzystanie z dofinansowania. Gdy tylko ruszy program, nasi specjaliści zaczną aktywnie działać w Twoim imieniu i interesie.

Pamiętaj, że stawiając na doświadczoną i rzetelną firmę (taką jak np. Vosti), oprócz uzyskania fachowej pomoc w wyborze instalacji, możesz także liczyć na odpowiedzi we ws. Instalacja oprócz tego, że będzie wykonana według indywidualnych potrzeb, dodatkowo będzie przez nas monitorowana, co da CI dodatkowy komfort użytkowania.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY AUDYT