Co wchodzi w skład pełnej termomodernizacji?

Myślisz o termomodernizacji nieruchomości? Zakres prac związanych z remontem może być bardzo różny. Zależy to przede wszystkim od efektywności energetycznej obiektu oraz jego stanu technicznego. W tym artykule skupimy się na tym, czym dokładnie jest pełna termomodernizacja nieruchomości oraz co ona obejmuje. Pamiętaj o tym, że jako Vosti wspieramy w pozyskaniu dofinansowania na kompleksową termomodernizację w ramach Programu „Czyste Powietrze”.

Termomodernizacja – co to takiego?

Termomodernizacja nieruchomości to nic innego, jak remont, który skupia się na poprawie efektywności energetycznej obiektu. Prace tego typu poprzedza się wykonaniem profesjonalnego audytu energetycznego. Dokument ten i wnioski z niego płynące są punktem wyjścia do planowania zakresu prac remontowych oraz do zakupu materiałów izolacyjnych i urządzeń grzewczych. W zależności od tego, wyróżnia się częściową lub kompleksową termomodernizację. W dalszej części artykułu skupiliśmy się na tym, co wchodzi w zakres tej drugiej.

Po co wykonuje się kompleksową termomodernizację?

Kompleksowa termomodernizacja to bardzo pojemne pojęcie. Obejmuje ono szeroki zakres wykonywanych w budynku prac. Ich celem jest zmniejszenie zapotrzebowania nieruchomości na energię cieplną. Uzyskuje się to poprzez: wykonanie wysokiej jakości izolacji, wyeliminowanie mostków termicznych, zwiększenie wydajności systemu grzewczego czy też wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu eksploatacja nieruchomości staje się nie tylko wygodniejsza, ale również tańsza, a comiesięczne rachunki wyraźnie maleją. Ze względu na specyfikę prac termomodernizacyjnych powinny być one wykonywane przez doświadczonych specjalistów oraz z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i urządzeń. To niezwykle ważne nie tylko ze względu na komfort codziennego życia, ale także jego bezpieczeństwo.

Co wchodzi w zakres pełnej termomodernizacji?

Warto zastanowić się nad tym, co wchodzi w skład pełnej termomodernizacji. Już sama nazwa wskazuje na to, że są to zaawansowane prace remontowe. Obejmują one przede wszystkim:

  • wykonanie audytu energetycznego;
  • inwestycję w nowoczesne i wydajne źródło ciepła (np.: pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, kocioł zgazowujący drewno, kocioł na pellet drzewny, ogrzewanie elektryczne, kotłownia gazowa);
  • zakup i wykonanie ocieplenia przegród budowlanych (ścian zewnętrznych, dachu, stropu);
  • zakup i wymiana stolarki okienno-drzwiowej;
  • uszczelnianie posiadanej stolarki okienno-drzwiowej;
  • wykonanie wysokiej jakości izolacji termicznej;
  • montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją;
  • podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej wraz z przyłączem;
  • instalację centralnego ogrzewania;
  • instalację ciepłej wody użytkowej;
  • wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznej;
  • mniejsze prace remontowe bezpośrednio związane z termomodernizacją obiektu.

Oczywiście nie w każdym budynku niezbędne jest przeprowadzenie tych wszystkich prac. W związku z tym ich szczegółowy zakres dopasowuje się do specyfiki nieruchomości, jej stanu technicznego i danych, które pozyskuje się w ramach audytu. Aby nie popełnić błędu, w tym obszarze warto posiłkować się wiedzą profesjonalistów, którzy od lat wykonują prace termomodernizacyjne.

Zapytaj o ofertę!

Wpływ termomodernizacji na wybrane obszary życia domowników

Nie sposób nie docenić wpływu termomodernizacji na codzienne życie domowników. Zmiany widoczne są gołym okiem. Prawidłowe przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji nieruchomości sprawia, że zwiększają się wygoda i bezpieczeństwo życia. Dużo łatwiej o utrzymanie komfortu cieplnego w budynku oraz panuje w nim zdrowszy mikroklimat. Redukuje to ryzyko występowania jednostek chorobowych. Ponadto sam proces ogrzewania nieruchomości czy też podgrzewania ciepłej wody jest odpowiednio tańszy. Wpływa to bezpośrednio na obniżenie rachunków eksploatacyjnych.

Nie bez znaczenia jest fakt, że termomodernizacja wykonywana jest pod kątem poprawy efektywności energetycznej budynku w perspektywie 12 miesięcy w roku. Oznacza to, że daje określone korzyści także w okresie letnim. Izolacja termiczna zapobiega przedostawaniu się do wnętrza budynku ciepłego powietrza. Dzięki temu można ograniczyć użytkowanie systemu klimatyzacyjnego i łatwiej utrzymać w pomieszczeniach pożądane parametry powietrza. Termomodernizacja to nie tylko oszczędność finansowa, ale także redukcja negatywnego wpływu nieruchomości na środowisko naturalne. To kolejny argument za tym, aby zdecydować się na jej wykonanie.

Jak sfinansować pełną termomodernizację domu?

Oczywiście kompleksowa termomodernizacja nieruchomości wiąże się ze sporym wydatkiem. Możesz sfinansować inwestycję ze środków własnych lub skorzystać z zewnętrznego dofinansowania. Spore możliwości w tym zakresie mają właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych oraz lokali w domach jednorodzinnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Przygotowano dla nich Program „Czyste Powietrze”. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem, który sprawdzi Twój potencjał ubiegania się o środki rządowe na termomodernizację. Z dofinansowania mogą skorzystać gospodarstwa domowe, których roczny dochód nie przekracza 135 000 PLN. Maksymalna kwota dotacji to aż 135 000 PLN i przy najwyższym poziomie dofinansowania obejmuje ona sto procent wydatków. Dowiedz się więcej o warunkach, które musisz spełnić.

Wsparcie w pozyskaniu dofinansowania

Jako Vosti wspieramy właścicieli domów w wykonywaniu pełnej termomodernizacji w oparciu o pozyskane środki. Dokładnie zapoznamy się z Twoją sytuacją. Na tej podstawie stwierdzimy, czy kwalifikujesz się do ubiegania się o dofinansowanie. Jeżeli tak, to poprowadzimy Cię przez cały proces. Gwarantujemy wysoką skuteczność działania. Dzięki Vosti wiele osób w całej Polsce poprawiło już efektywność energetyczną swoich nieruchomoci, jednocześnie optymalizując wkład własny w taką inwestycję.

Materiały i urządzenia dystrybuowane przez Vosti

Nasza pomoc dotyczy nie tylko ubiegania się o środki. Jako Vosti dystrybuujemy również wysokiej jakości rozwiązania technologiczne w postaci: materiałów izolacyjnych i wykończeniowych, stolarki okienno-drzwiowej, urządzeń grzewczych i odnawialnych źródeł energii. Proponowane przez nas produkty są zgodne z wymogami Programu „Czyste Powietrze”, dzięki czemu można zaliczyć je do wydatków kwalifikowanych. Oferujemy rozwiązania od renomowanych producentów, które charakteryzują się najwyższą jakością i spełniają rygorystyczne normy środowiskowe. To m.in.: pompy ciepła, kotły na pellet i kotły na gaz. Naszym klientom proponujemy również inwestycje w instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym redukuje się zużycie energii pierwotnej i zmniejsza koszty utrzymania nieruchomości.

Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Kluczem jest dobre zrozumienie Twoich potrzeb. Na tej podstawie przygotujemy dedykowaną propozycję współpracy i przeprowadzimy Cię przez cały proces. Wykonywane przez nas działania wpisują się w ideę zrównoważonego budownictwa i ochrony środowiska. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.

Umów się na bezpłatny audyt!

Chcesz wiedzieć więcej?
Podaj swój numer,
a my zadzwonimy!




    Administratorem danych osobowych jest Vosti Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Nałęczowska 14, 20-701 Lublin. Ma Pani/Pan prawo wycofania zgody w każdym momencie poprzez przesłanie wiadomości na adres iodo@vosti.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej w Polityce Prywatności Vosti.