Środki z programu Mój Prąd również dla beneficjentów programu Czyste Powietrze
Jesteśmy świadkami ważnych zmian dla beneficjentów programu Czyste Powietrze. Zgodnie z nimi od 20 października 2023 roku osoby te mogą ubiegać się również o środki w ramach programu Mój Prąd. Istnieją jednak ograniczenia i warunki, które należy spełnić. Decyzję w tym zakresie ogłosił Paweł Mirowski – Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
O jakie środki można ubiegać się w ramach programu Mój Prąd?
Zgodnie z regulaminem programu Mój Prąd beneficjenci mogą ubiegać się o dofinansowanie nawet na poziomie do 58 tysięcy złotych. Środki można pozyskać na takie inwestycje celowe jak: instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła, magazyn energii, kolektory słoneczne lub system EMS/HEMS. Dokładny podział maksymalnych kwot dofinansowania na urządzenie wygląda następująco:
- pompa ciepła – do 28 500 złotych;
- magazyn ciepła – do 5 000 złotych;
- magazyn energii – do 16 000 złotych;
- system EMS/HEMS – do 3 000 złotych;
- kolektory słoneczne – do 3 500 złotych.
Nasi eksperci dokładnie zapoznają się z Twoją sytuacją oraz zdiagnozują, czy w Twoim przypadku możliwe jest ubieganie się o dodatkowe dofinansowanie. Wszystko po to, aby zmaksymalizować efekty współpracy z naszą firmą w ramach pozyskiwania środków na zakup pompy ciepła powietrze/woda. Dzięki temu jeszcze więcej klientów może się na to zdecydować.
Jakie warunki musisz spełnić?
Jeżeli już skorzystałeś/aś z dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze i jesteś prosumentem w systemie net-metring, to warunkiem otrzymania dotacji w ramach programu Mój Prąd jest przejście na wartościowy system rozliczeń prosumentów (net-billing). Wymóg ten pozostał niezmieniony względem czwartej edycji programu. Nasi eksperci przeprowadzą Cię przez cały proces. Razem z nami zwiększysz szansę na otrzymanie środków na planowaną inwestycję. Nasi eksperci obsługują zgłoszenia z całej Polski. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy lub skorzystać z naszej infolinii.