Aplikacja Fusion Solar – jak odczytać dane dotyczące instalacji fotowoltaicznej? #EkspertVosti

Falowniki, które montujemy u naszych Klientów mają możliwość zdalnego podglądu pracy instalacji fotowoltaicznej. To opcja, którą warto wykorzystać, aby na bieżąco śledzić pracę swojej instalacji. W nowym odcinku serii #EkspertVosti pokazujemy jakie dane można odczytać z aplikacji Fusion Solar.

FusionSolar to aplikacja do zarządzania falownikiem marki Huawei. Dzięki licznym funkcjom umożliwia sprawdzenie stanu pracy sprzętu w dowolnym miejscu i czasie.  W branży fotowoltaiki, Huawei oferuje zaawansowane technicznie falowniki, charakteryzujące się wysoką jakością i niezawodnością. Z aplikacji możemy skorzystać zarówno na telefonie , jak i na komputerze. Michał Malinowski, Koordynator Zespołu Serwisowego Vosti pokazuje jakie dane możemy odczytać dzięki takiej opcji monitoringu. WAŻNE! Monitoring instalacji jest możliwy wyłącznie wtedy, kiedy nasz falownik jest podłączony do sieci WiFi.

Jak często powinno się monitorować instalację PV?

Kontrolę działania instalacji fotowoltaicznej za pomocą aplikacji wykonuj regularnie, dzięki temu będziesz mógł poznać dokładne parametry Twojej domowej instalacji. Pozwoli to także na szybszą reakcję i kontakt z serwisem. Oprócz tego, pamiętaj aby regularnie:

 

Sprawdź również:

Jak pobrać aplikację Fusion Solar na telefon?

Jak podłączyć falownik do domowej sieci WiFi?