Rok 2022 r. powitał przedsiębiorców mało optymistycznie – część z nich już zdążyła boleśnie odczuć wzrost cen za prąd i gaz. Szukanie alternatyw pozwalających obniżyć koszty stało się koniecznością, a inwestycja w OZE wydaje się w tym momencie główną z nich. Dostrzegł to Pan Adam, który w Tuchowie prowadzi firmę Coala. W ostatnim czasie nasz oddział B2B zamontował dla niego dwie instalacje.
W związku z sytuacją na rynku, rachunki przedsiębiorców wzrosną w tym roku o kilkaset procent. Firmy, będą musiały ratować się podnoszeniem cen produktów i usług. Niestety, część z nich będzie zmuszona się zamknąć – w internecie już można natrafić na tego typu historie. A mamy dopiero luty! Aby uniezależnić się od dostawców prądu i rosnących cen idealnym rozwiązaniem dla biznesu jest inwestycja w fotowoltaikę. Opcję tą wybrał Pan Adam, który od 1996 r. prowadzi w Tuchowie firmę Coala. To rodzinne przedsiębiorstwo oparte wyłącznie na polskim kapitale, które specjalizuje się w produkcji elementów gięto-klejonych, wykonywanych ze sklejki. Większość komponentów wytwarzana jest na indywidualnie zamówienia renomowanych europejskich firm meblowych. To także gotowe produkty meblowe do wnętrz mieszkalnych, biurowych i hotelowych.
Niezależność energetyczna dzięki dwóm instalacjom
Początkowo nasza instalacja miała pojawił się tylko na jednym z budynków firmowych w Tuchowie. Jednak po montażu pierwszej Klient był tak zadowolony, że instalacja od Vosti szybko znalazła się również na drugim z budynków należacym do firmy. Dzięki temu dla Coali działają obecnie dwie instalacje o łącznej mocy prawie 100 kWp. To 252 moduły z serii Jinko Tiger o mocy 395 kW, których serce stanowią w obu przypadkach falowniki marki Huawei.
Niższe koszty, dbałość o środowisko i pozytywny wizerunek firmy
Dlaczego Klient zdecydował się na instalację fotowoltaiczną? Głównym motywem był wspomniany wcześniej wzrost cen prądu. Przedsiębiorca do tej pory za rachunki płacił 35 tys zł. Dzięki instalacji, po odjęciu kosztów leasingu zostaje mu 10-12 tys. zł oszczędności miesięcznie.
Nasz Klient dba również o pozytywny wizerunek swojej firmy. W związku z tym chciał, aby stała się ona przedsiębiorstwem proekologicznych. Istotne jest to, że Coala działa na rynkach zagranicznych, mając kontrahentów m.in. ze Skandynawii. A przecież kraje skandynawskie są liderami w produkcji OZE! W Norwegii źródła odnawialne odpowiadają za 56% zapotrzebowania na energię, w Finlandii w 37%, w Szwecji i w Danii równo po 41%. Coala z pełną odpowiedzialnością może dołączyć teraz do grona firm dbających o środowisko naturalne.
Finansowanie fotowoltaiki z pomocą leasingu
Przy zakupie instalacji fotowoltaicznej dla firmy, warto zastanowić się nad formą finansowania inwestycji poprzez leasing. Jest to wygodna opcja, która pozwala rozłożyć koszty na równe wygodne raty. Tą możliwość wybrał właśnie Pan Adam.
Rata leasingowa dla firm często jest zbliżona do wartości energii wytwarzanej przez instalację. W tym wypadku jednak przedsiębiorcy otrzymują realną wartość dla biznesu. Sam obiekt staje się dużo bardziej atrakcyjny na rynku, a przy obecnych regularnych wzrostach cen prądu elektrycznego, istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że fotowoltaika zacznie generować oszczędności jeszcze przed ostateczną spłatą zobowiązań leasingowych. – mówi Magdalena Suska – Pawlik – Manager Sprzedaży ds. Klienta Biznesowego Vosti.
Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia Vosti
Chcesz poznać ofertę dla Twojego biznesu, która zostanie przygotowana zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami? Doradcy ds. Klienta Biznesowego Vosti są do Twojej dyspozycji.