Zastanawiasz się, jak działa instalacja fotowoltaiczna i czy wszystko funkcjonuje w niej prawidłowo? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami, a jeśli nie znajdziesz tu odpowiedzi, skontaktuj się z naszą infolinią. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!
Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel i zarządca budynku ma obowiązek zgłosić źródła ogrzewania i spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklarację można złożyć metodą tradycyjną w urzędzie lub wysłać pocztą a także online. Ostateczny termin na złożenie deklaracji upływa 30 czerwca 2022 roku.
https://samorzad.infor.pl/sektor/zadania/zarzadzanie_nieruchomosciami/5288211,CEEB-deklaracja-online-jak-zlozyc.htm
Przy wyborze pompy istnieje bardzo wiele czynników, dlatego trudno jest bez dokładnego audytu odpowiedzieć na to pytanie. W jednej strefie będzie to HPA-O 8kW CS Premium, w innej będzie np. to już HPA – O 10kW C Premium, przy identycznym budynku. Pamiętajmy o tym, że bez dokładnego audyty technicznego przeprowadzonego przez naszego Doradcę oraz obliczeń, nie można dobrać pompy ciepła. Pamiętajmy, że pompa jest inwestycją na lata.
Przy wyborze pompy istnieje bardzo wiele czynników, dlatego trudno jest bez dokładnego audytu odpowiedzieć na to pytanie. W jednej strefie będzie to HPA-O 8kW CS Premium, w innej będzie np. to już HPA – O 10kW C Premium, przy identycznym budynku. Pamiętajmy o tym, że bez dokładnego audyty technicznego przeprowadzonego przez naszego Doradcę oraz obliczeń, nie można dobrać pompy ciepła. Pamiętajmy, że pompa jest inwestycją na lata.
Nasze usługi wykonujemy bardzo szybko i precyzyjnie, dlatego w zależności od warunków pogodowych, średni czas montażu wynosi 2-3. Co ważne, w okresie zimowym staramy się, aby demontowane źródła ciepła były dostępne do ostatniego momentu montażu, tak aby jak najmniej wychłodzić budynek.
Cena pompy ciepła i jej montażu dla średniej wielkości domu jednorodzinnego oscyluje w granicach od 39 tys. zł do 60 tys. zł.
Wszystko zależne jest od potrzeb Klienta – pompy ciepła marki Stiebel Eltron, z których korzystamy w Vosti dają dużo możliwości związanych z podłączeniem kotła. Oczywiście, naszym celem jest wymiana nieefektywnych źródeł ciepła, ale jeśli istnieje taka konieczność pompa może pracować np. z kotłem gazowym i olejowym. Możemy wyłączyć grzałkę elektryczną i zastąpić ją np. innym alternatywnym/pomocnym źródłem ciepła.
Przyjmuje się, że przy typowym budownictwie zapotrzebowanie na prąd dla pompy ciepła na każde 100 m2 to 2000-3000 kWh. Jest to wartość uśredniona, zależna od m.in. od temperatury utrzymywanej w budynku. Do niej należy doliczyć energię przeznaczoną na potrzeby przygotowywania ciepłej wody użytkowej – ok 1000 kWh.
Pompa ciepła może samodzielnie ogrzać dom przez cały rok, nawet podczas silnych mrozów.
Pompa ciepła podgrzewa ciepłą wodę użytkową, wykorzystując do tego celu energię cieplną z powietrza wentylacyjnego budynku. W pełni pokrywa ona całkowite zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na ciepłą wodę użytkową. Do niej należy doliczyć energię przeznaczoną na potrzeby przygotowywania ciepłej wody użytkowej – w zależności jakiej wielkości jest zbiornik na C.W.U i ile jest zużywane w ciągu dnia.
Pompy ciepła doskonale radzą sobie z zimową temperaturą. Nowoczesna technologia pomp potrafi pobrać ciepło z otoczenia, nawet z temperatury sięgającej ok. -20 st. C.
Pompy ciepła mogą działać jak klimatyzator i obniżać temperaturę pomieszczeń w lecie. Są jednak pewne warunki, które trzeba spełnić, aby pompa ciepła wchodziła w funkcje chłodzenia.
W zakresie pomp ciepła wybraliśmy produkty firmy STIEBEL ELTRON. To międzynarodowa grupa, która należy do światowych liderów rynkowych i technologicznych w dziedzinie usług budowlanych i energii odnawialnej. Wspólnie chcemy zapewnić klientom rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze, tańsze oraz bardziej ekologiczne od kotłów gazowych, olejowych czy innych systemów elektrycznych.
Pompa ciepła to najlepsza opcja, gdy chcemy obniżyć koszty ogrzewania domu. To energooszczędne i ekonomiczne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się zarówno w nowym budownictwie, jak i w modernizowanym budynku.
Pompa jest również dobrym rozwiązaniem, gdy nie mamy dostępu do gazu lub gdy musimy zastosować bardzo długie przyłącze.
Możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze.
Vosti pomaga swoim Klientom w przygotowaniu wniosków o kredyt i o dotację. Nasza oferta opiera się na pozyskaniu dla Klientów dotacji na częściową spłatę kapitału kredytu.
Jak to działa?
Zakup nowoczesnych urządzeń pokryje kredyt, a dotacja częściowo go spłaci. Dzięki atrakcyjnej ofercie Klienci Vosti nie muszą martwić się brakiem funduszy, a wydatki na termomodernizację dogodnie rozłożą w czasie.
Wybór ścieżki kredytowej to również gwarancja pomocy w procesie wnioskowania o dotację. Specjaliści zadbają o wszystkie formalności, zweryfikują potrzebne informacje, dopilnują terminów.
Pompa ciepła jako odnawialne źródło energii ok. 75% energii potrzebnej do pracy pozyskuje ze środowiska naturalnego. Natomiast 25% stanowi energia elektryczna. Dodatkowo, w miejscu jej działania nie powstają żadne szkodliwe spaliny i zanieczyszczenia – tj. dzieje się to w przypadku stosowania pieców i kominków w domach jednorodzinnych.
Jej działanie można w najprostszy sposób określić jako proces pracy odwrotny do pracy lodówki. W przypadku lodówki ciepło jest odbierane od produktów i wężownicą oddane do otoczenia. Z kolei pompa pobiera ciepło z otoczenia i przekazuje je do wnętrza domu.
Jest to urządzenie grzewcze wykorzystujące niskotemperaturową energię zakumulowaną w gruncie, wodach podziemnych lub powietrzu do przekazania energii cieplnej o wyższej temperaturze do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.