Zastanawiasz się, jak działa instalacja fotowoltaiczna i czy wszystko funkcjonuje w niej prawidłowo? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami, a jeśli nie znajdziesz tu odpowiedzi, skontaktuj się z naszą infolinią. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!
Jeśli dach nie spełnia wymagań odnośnie montażu paneli, instalacja może zostać zamontowana na gruncie. O szczegółach w czasie audytu poinformuje Cię Twój Doradca Techniczno-Handlowy.
W ramach naszej oferty nie wykonujemy cyklicznych przeglądów instalacji. Klient natomiast co 5 lat powinien wykonać przegląd swojej instalacji elektrycznej w domu.
W Vosti w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej działamy głównie w oparciu o doświadczone firmy partnerskie, które na stałe z nami współpracują. Każda z ekip instalatorskich działa według narzuconych z góry standardów montażowych.
Spotkanie z naszym Doradcą Techniczno-Handlowym jest zawsze darmowe oraz nie zobowiązuje do zakupu instalacji fotowoltaicznej czy pompy ciepła. Ma ono na celu przeprowadzenie audytu, który pozwoli określić jaka moc instalacji będzie dla danego Klienta najlepsza.
Wybierając instalację fotowoltaiczną od Vosti, klienci indywidualni decydujący się na ubezpieczenie “Fotocasco”, otrzymują gwarancję pokrycia ewentualnych strat związanych z czynnikami losowymi. Zaliczamy do nich m.in. uderzenie pioruna, gradobicie, stłuczenie elementów szklanych, akty wandalizmu czy niestandardowe awarie, które nie wynikają z wadliwej konstrukcji paneli fotowoltaicznych. Ubezpieczenie dotyczy instalacji o mocy 2-10 kW, a jego okres wynosi 2 lata. O szczegółach poinformuje Cię Twój Doradca Techniczno-Handlowy.
Nasi Klienci otrzymują 15 lat gwarancji na moduły fotowoltaiczne. Natomiast w przypadku falownika jest to zależne od jego modelu (do 10 lat).
W Vosti wykonujemy instalacje fotowoltaiczne wykorzystując panele marki Jinko Solar oraz falowniki marek Huawei, GoodWe oraz Solaredge. Dodatkowo korzystamy z konektorów od renomowanych producentów takich jak Staubli czy z zabezpieczeń marek wiodących na rynku takich jak CITEL, Phoenix Contact i NOARK,
Koszt instalacji fotowoltaicznej uzależniony jest od wielu czynników takich jak rodzaj użytych komponentów, sposób montażu paneli, (instalacja na gruncie lub dachowa), rodzaj dachu, pokrycie dachowe czy zapotrzebowanie energetyczne Klienta.
Wykonanie prac instalacyjnych u klienta wraz z rozruchem testowym oraz weryfikacją poprawności działania zestawu to 1-2 dni roboczych dla instalacji o mocy do 10 kW.
Montaż obejmuje punkty takie jak:
Firma montująca panele fotowoltaiczne kończy swoją pracę pomiarami elektrycznymi oraz sporządzeniem protokołu odbioru. Od teraz możemy się cieszyć własną instalacją fotowoltaiczną, która nie tylko daje naszemu gospodarstwu domowemu energetyczną niezależność, ale także jest przyjazna dla środowiska naturalnego.
Elementami każdej instalacji fotowoltaicznej są same panele (moduły) fotowoltaiczne. Sercem instalacji jest falownik zamieniający prąd stały w prąd zmienny. Zabezpieczenia AC/DC chronią falowniki, moduły fotowoltaiczne oraz sam dom przed skutkami ewentualnych przepięć. Stelaże, konektory oraz przewody solarne umożliwiają odpowiednie połączenie i skonfigurowanie wymienionych elementów.
Elementy instalacji fotowoltaicznej powinny być jak najwyższej jakości – to gwarancja niezawodności oraz bezpieczeństwa.
Inwerter, czyli falownik fotowoltaiczny to serce naszej instalacji. Jest urządzeniem zmieniającym prąd stały w prąd zmienny. Dostosowuje prąd stały do prądu, który płynie w domu. To urządzenie bezobsługowe i bezpieczne, które samo wychwytują niepokojące wydarzenia i usterki instalacji.
Umożliwiają przekształcanie energii słonecznej w elektryczną i stanowią jedną z najważniejszych części całego zestawy. Moduły złożone są z ogniw fotowoltaicznych połączonych ze sobą szeregowo i zabezpieczonych przed śniegiem, wiatrem, gradem i innymi zagrożeniami.
Chronią falowniki, moduły fotowoltaiczne oraz sam dom przed skutkami ewentualnych przepięć. AC dotyczy prądu zmiennego, a DC stałego. Moduły oraz falowniki są niezwykle czułe na przepięcia i bez zabezpieczeń szybko mogłyby ulec uszkodzeniu. Dzięki zabezpieczeniom nie trzeba ponosić wysokich kosztów ich wymiany i naprawy.
Łączą ze sobą moduły fotowoltaiczne. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów i dzięki temu działają bezawaryjnie. Posiadają też wysoki stopień zabezpieczeń i funkcjonują poprawnie w każdych warunkach atmosferycznych.