Dodatkowa pula pieniędzy dla osób z listy rezerwowej w Programie Mój Prąd 2.0! Co warto wiedzieć?

Mamy bardzo dobre wieści dla osób, które czekają na swoje dofinansowanie w ramach Programu Mój Prąd 2.0! Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o zwiększeniu puli pieniędzy na dotacje. Dodatkowe środki trafią do osób znajdujących się na liście rezerwowych.

Druga edycja programu “Mój Prąd” zakończyła się w grudniu 2020 r. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem i znacznie wpłynęła na rozwój rynku PV w Polsce. Łączna kwota budżetu wynosiła 1,159 mln zł. Mimo tak wysokiej kwoty, część osób starających się o dofinansowanie nie mogła na nie liczyć przez nagły brak środków. Osoby te nawet jeśli zostały pozytywnie ocenione, trafiły na listę rezerwowych. 

Na szczęście NFOŚiW podjął decyzję o kolejnym, już czwartym, zwiększeniu puli dofinansowań! Uchwała zarządu NFOŚiGW wymaga teraz przygotowania specjalnego programu priorytetowego (lub wprowadzenia zmian w już istniejącym). Dzięki tym zmianom dotację może otrzymać nawet ponad 20 tysięcy wnioskodawców umieszczonych obecnie na listach rezerwowych.

 

Fundusz zapewnił, że wnioskodawcy, którzy złożyli wnioski w drugim naborze i trafili na listy rezerwowe, otrzymają dofinansowanie w kwocie zakładanej w poprzedniej edycji, czyli do 5 tys. zł (w trzeciej odsłonie programu dofinansowanie wynosi do 3 tys. zł.).

Przypomnijmy, że w obecnie trwającej trzeciej edycji programu “Mój Prąd” kończą się już środki – budżet wynosił 534 mln zł. Kwota ta wystarczy na dofinansowanie instalacji dla maksymalnie 178 tys. rodzin. Zgodnie z ostatnimi informacji do dnia 28 września 2021, zostało złożonych 167 tys. wniosków! Przy tak ogromnym zainteresowaniu nabór może zostać wkrótce zamknięty, dlatego wszystkie osoby które nie złożyły jeszcze wniosku w tej edycji powinny się pospieszyć.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY AUDYT