Mój Prąd 3.0 – co zrobić, żeby otrzymać dofinansowanie?

Instalacja fotowoltaiczna na dachu wykonana przy użyciu programu mój prąd

Rusza trzecia odsłona Programu Mój Prąd! Sprawdź, kiedy rozpocznie się nabór wniosków i kto może starać się o dofinansowanie. Nie przegap swojej okazji na otrzymanie wsparcia i ogranicz wydatki poniesione z tytułu inwestycji w mikroinstalację fotowoltaiczną. W Vosti przeprowadzimy Cię przez cały proces.

Poprzednie edycje programu Mój Prąd (czyli najpopularniejszego dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznych), cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych konsumentów. Wnioski w II turze złożyło ponad 220 tys. gospodarstw. Jest to imponujący wynik, który w tym roku po raz kolejny prawdopodobnie zostanie przebity! Wspólnie możemy ustanowić nowy rekord.

Obecnie trwają prace nad nową formułą III naboru. Sprawdź, co już wiadomo na temat nowej puli dofinansowań i zobacz, czy kwalifikujesz się do tego, by otrzymać unijne wsparcie finansowe.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Od kiedy można składać wnioski w programie Mój Prąd ?

Zgodnie z zapowiedzią Ministra Klimatu i Środowiska, uruchomienie kolejnej edycji programu planowane jest na 1 lipca 2021 r.

Dla kogo jest program Mój Prąd?

W trzeciej edycji programu rozpatrywane będą mikroinstalacje fotowoltaiczne, na które koszty kwalifikowane zostały poniesione od dnia 1 lutego 2020.

Czy interesanci muszą spełniać dodatkowe kryteria?

Otóż trzeba spełnić dwa podstawowe warunki. Mianowicie dotacje będą mogli otrzymać prosumenci, którzy:

    • zakończyli inwestycję, a ich instalacje zostały podłączone do sieci dystrybucyjnej;
    • dotychczas nie otrzymali wsparcia w ramach jakiegokolwiek programu dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych.

Istotne znaczenie będzie mieć również moc instalacji fotowoltaicznych – nie ulegnie ona zmianie i obowiązują zasady z ubiegłych lat. W dalszym ciągu dofinansowanie do systemów PV mogą uzyskać inwestorzy, którzy zainwestowali środki w zestaw mieszczący się w granicy między 2-10 kW.

Program Mój Prąd 3.0 jest wsparciem finansowym pochodzącym ze środków unijnych. Kwalifikowane koszty realizacji projektu instalacji PV muszą być wydatkami zrealizowanymi w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r. Oznacza to, że wnioskodawcy, którzy zakupili instalację przed ogłoszeniem naboru (jednak po 31.01.2020 r.), będą mogli skorzystać z dofinansowania po spełnieniu innych warunków określonych w programie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Na co dokładnie można przeznaczyć pieniądze z programu Mój Prąd?

Pewne jest, że program ulegnie modyfikacji. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje rozszerzenie programu o dodatkowe rozwiązania, które pomogą prosumentom w lepszym wykorzystywaniu wytworzonego prądu. Dzięki temu będą oni maksymalizować efektywność instalacji PV, co pozwoli na jeszcze większą optymalizację kosztów eksploatacji energii elektrycznej w gospodarstwie. Dofinansowaniami zostaną objęte takie elementy, jak np.:

  • punkty ładowania dla samochodów elektrycznych;
  • inteligentne systemy zarządzające energią w domu;
  • magazyny ciepła lub chłodu.

Na szczegółową i pełną listę musimy jeszcze poczekać.

Ile pieniędzy można uzyskać z programu?

Kwota dofinansowania w nowej odsłonie programu nie została jeszcze podana. Wciąż czekamy na informację. W pierwszych dwóch edycjach programu Mój Prąd, które były prowadzone od początku września 2019 r. do grudnia 2021 r., do podziału był budżet wynoszący 1,1 mld zł. Dotacja wynosiła maksymalnie 5 tys. zł.

Zgodnie z zapowiedziami, szczegóły dotyczące trzeciej edycji programu Mój Prąd wraz z przewidywanym budżetem na jego realizację, zostaną podane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wkrótce. O wszelkich nowościach będziemy informować na bieżąco.

Vosti to profesjonalny zespół doświadczonych ekspertów, którzy stawiają na kompleksowość. Przeprowadzimy więc cały proces (od momentu pierwszego kontaktu, aż do finalizacji i uruchomienia instalacji PV) w taki sposób, by ograniczyć Twój wkład do absolutnego minimum. Zaufaj więc wieloletniej praktyce, którą zdobywaliśmy na przestrzeni lat i skontaktuj się z nami już teraz. Dołącz do grona zadowolonych prosumentów i zacznij produkować swoją ekologiczną energię elektryczną z odnawialnych źródeł!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI